دفتر نوسازی و تحول اداری
شــهرداری شـیــراز

مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری

داریوش ستایشگر

داریوش ستایشگر متولد اسفند 1352 در شیراز است. وی تحصیلات متوسطه را در دبیرستان اندیشه شیراز سپری کرده؛ مقطع کارشناسی را در رشته مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت شهری و با پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع «مدیریت یکپارچه شهری» تحت نظر دکتر غلامرضا کاظمیان از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران به سرانجام رسانیده است.
 قسمت عمده سوابق حرفه ای وی در حوزه مدیریت شهری سپری شده و سابقه کار و مدیریت در بخش های مختلف شهرداری از جمله حوزه های برنامه ریزی، مهندسی ارزش، فرهنگی و اجتماعی و مالی و اقتصادی را در کارنامه خود دارد و پروژه های متعددی را در حیطه مسؤولیت خود طرح ریزی و اجرا نموده است.
علاوه بر فعالیت های پژوهشی، تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی و مراکز آموزشی و پژوهشی از جمله مرکز آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق نیز در لیست فعالیت‌های علمی وی قابل مشاهده است. وی هم چنین به عنوان داور و سخنران کلیدی در سمینارهای ملی و بین‌المللی از جمله کنفرانس مدیریت شهری، کنفرانس رویکرد سیستمی و کنفرانس مدیریت ایران حضور داشته است و چندین مقاله در سمینارهای علمی مرتبط ارایه نموده است.
  پایه گذاری اتاق های فکر در شهرداری شیراز، راه اندازی مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر شیراز و عضویت در کارگروه های تخصصی مختلف در شهرداری شیراز از دیگر فعالیت های اوست.

تألیفات:
 1. کتاب «شایستگی های اختصاصی مدیران و مسئولین شهرداری شیراز»، شیراز، 1397.
 2. کتاب «مروری بر پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001) در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز»، سرای اهل قلم، شیراز، 1397.
 3. کتاب «مروری بر پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001) در سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز»، سرای اهل قلم، شیراز، 1397.
 4. کتاب «سنجش آمادگی شهرداری ها جهت پذیرش برخی تصدی های دولتی (استقرار مدیریت یکپارچه شهری)»، در مرحله انتشار

مقالات:
 1. بررسی آمادگی سازمانی شهرداری ها جهت پذیرش تصدی های دولتی (مجله علمی پژوهشی مدیریت شهری)
 2. the study of organization Readiness of Shiraz Municipality for taking on cultural responsibilities of the government(ارائه شده در انستیتو بین المللی متروپلیس – مرکز آسیا- سئول)
 3. اخذ پیشنهاد مهمتر است یا اجرای آن؟ (پذیرفته شده در اولین کنفرانس بین المللی مدیریت مشارکتی و نظام پیشنهادها)
 4. ترویج OCB  (رفتار شهروندی سازمانی ) راهکاری جهت جلوگیری از فرسودگی شغلی در سازمان های خاص شهرداری
 5. کاربرد رویکرد برنامه ریزی تعاملی در برنامه فرهنگی شیراز
 6. مدیریت شادی در شهر
 7. تجربه اجرای نظام پیشنهادی شهرداری شیراز (پذیرفته شده در اولین جشنواره نظام پیشنهادها)
 8. جایگاه مدیریت شهری در برنامه چهارم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کشور
 9. نقش صنعت توریسم در توسعه اقتصادی (پذیرفته شده در همایش ملی شناسایی و تبیین راهکارهای تحقق جهاد اقتصادی در شهرداری ها)
 
برخی فعالیت های علمی داریوش ستایشگر در زمینه مدیریت شهری و ارجاعاتی که به نوشته های او شده است با جستجوی نام او در اینترنت قابل مشاهده است.۱۳۹۷/۰۳/۳۰
منبع : دفتر نوسازی و تحول اداری
بازدید ها : ۱۲۴۴
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دفتر نوسازی و تحول اداری شهرداری شیراز
پیوندها
آدرس: شیراز- خیابان ‍پیشرو حد فاصل پل امام علی و خیابان راهنمایی - ساختمان جدید شهرداری شیراز