معرفی مدیر

     
 
 
 
داریوش ستایشگر در اسفند سال 1352 در خانواده ای فرهنگی و از اهل هنر در شیراز به دنیا آمد. اصالتاً شیرازی است و اجداد او همه در شیراز بوده اند. تحصیلات متوسطه را در دبیرستان اندیشه (یکی از دو دبیرستان نمونه آن زمان) سپری کرد، مقطع کارشناسی را در رشته مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت شهری از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اخذ نمود.
     اصلی‌ترین قسمت از سابقه کاری وی در حوزه مدیریت شهری سپری شده است (بیش از بیست سال) و سابقه کار و مدیریت در بخش های مختلف شهرداری از جمله حوزه های برنامه ریزی، مهندسی ارزش، فرهنگی و اجتماعی و مالی و اقتصادی را در کارنامه خود دارد و پروژه های متعددی را در حیطه مسؤولیت خود طرح ریزی و اجرا نموده است.
    ستایشگر از معدود افراد در شهرداری شیراز است که تحصیلات تکمیلی خود را در رشته "مدیریت شهری" گذرانده است. پایان نامه کارشناسی ارشد وی که با موضوع «مدیریت یکپارچه شهری» تحت نظر دکتر غلامرضا کاظمیان انجام گرفته است.
    وی دوره ی حرفه ای مدیریت شهری را در کشور کره جنوبی گذرانده و حضور در بیش از 90 دوره تخصصی را در ایران در کارنامه آموزشی خود دارد.
     بر اساس این توان علمی و تخصصی و همچنین فعالیت مستمر چندین ساله در حوزه مدیریت شهری، وی گزینه شهرداری چند شهر نیز بوده است.  علاوه بر سابقه علمی و پژوهشی، تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی و مراکز آموزشی و پژوهشی از جمله مرکز آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق نیز در لیست فعالیت‌های علمی وی قابل مشاهده است. همچنین به عنوان داور و سخنران کلیدی در سمینارهای ملی و بین‌المللی از جمله کنفرانس مدیریت شهری، کنفرانس رویکرد سیستمی و کنفرانس مدیریت ایران حضور داشته است و چندین مقاله در سمینارهای علمی مرتبط ارایه نموده است.
     عضویت در کارگروه های تخصصی مختلف در شهرداری شیراز با توجه تجارب عملی از دیگر فعالیت های اوست (ازجمله، کارگروه تخصصی تطبیق تشکیلاتی سازمان حمل و نقل و ترافیک، کارگروه تخصص تطبیق تشکیلاتی سازمان پارک ها و فضای سبز، کمیته راهبردی اصلاح فرآیندها، کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی، کارگروه خریدهای تخصصی شهرداری شیراز، مسئول کمیته هماهنگی شهرداری الکترونیک، کارگروه تخصصی برنامه ریزی امور اداری و فرهنگی، کمیته واگذاری صدور پروانه به بخش خصوصی، کارگروه بازنگری ساختار شهرداری شیراز و سازمان های وابسته، کمیته بررسی و تصمیم گیری مسافرتهای کاری و آموزشی کارکنان به خارج از کشور، کارگروه تخصصی تهیه برنامه پنج ساله شهرداری شیراز، کارگروه تخصصی رویکردهای نوین درآمدی و کمیته ساماندهی اضافه کاری هاو ...).
    وی از پایه گذاران اتاق های فکر در شهرداری شیراز است و راهبری چندین اتاق فکر در شهرداری شیراز را بر عهده داشته است.
تألیفات:
کتاب: « سنجش آمادگی شهرداری ها جهت پذیرش برخی تصدی های دولتی (استقرار مدیریت یکپارچه شهری)»، در مرحله انتشار
مقالات:
  • جایگاه مدیریت شهری در برنامه چهارم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کشور
  • تجربه اجرای نظام پیشنهادی شهرداری شیراز (پذیرفته شده در اولین جشنواره نظام پیشنهادها)
  • مدیریت شادی در شهر،
  • کاربرد رویکرد برنامه ریزی تعاملی در برنامه فرهنگی شیراز
  • مدیریت دانش، ترویج OCB  (رفتار شهروندی سازمانی ) راهکاری جهت جلوگیری از فرسودگی شغلی در سازمان های خاص شهرداری، در نظام پیشنهادهای سازمان،
  • اخذ پیشنهاد مهمتر است یا اجرای آن؟ (پذیرفته شده در اولین کنفرانس بین المللی مدیریت مشارکتی و نظام پیشنهادها)
  • the study of organization Readiness of Shiraz Municipality for taking on cultural responsibilities of the government(ارائه شده در انستیتو بین المللی متروپلیس – مرکز آسیا- سئول)
  • بررسی آمادگی سازمانی شهرداری ها جهت پذیرش تصدی های دولتی( مجله علمی پژوهشی مدیریت شهری)
  • نقش صنعت توریسم در توسعه اقتصادی( پذیرفته شده در همایش ملی شناسایی و تبیین راهکارهای تحقق جهاد اقتصادی در شهرداری ها)
برخی فعالیت های علمی داریوش ستایشگر در زمینه مدیریت شهری و ارجاعاتی که به نوشته های او شده است با جستجوی نام او در اینترنت قابل مشاهده است.
    ایشان تنها فردی از شهر شیراز است که جهت همکاری در دبیرخانه کلان شهر های کشور به صورت رسمی مورد دعوت قرار گرفته است. وی همچنین همکاری های مؤثری با سازمان شهرداری های و دهیاری های کشور در زمینه طراحی دستورالعمل ها و شیوه نامه های مورد عمل در شهرداری ها داشته است.

 

منبع : دفتر نوسازی و تحول اداری
تعداد بازدیدها : ۲۰۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است